file (1)

„Naši klienti přesně vědí, kam směřují jejich investované finance,” popisuje Pavel Rydzyk v rozhovoru pro Dluhopisář.cz

25 / 8 / 2023 / Aktuality
1 min. čtení

V rozhovoru s Martinem Dočekalem, zakladatelem portálu Dluhopisář.cz, odpovídal předseda představenstva YD Capital Pavel Rydzyk:

„Impulsem pro vlastní start YD Capital byla vlastně nespokojenost.

Nespokojenost s některými smluvními partnery v mém bývalém působišti. Po čase jsem vnímal, že se naše představy a subjektivní vize, kupříkladu o tom, jak a kam vynakládat kapitál z hlediska nás jakožto zprostředkovatelů, diametrálně rozcházejí. Navíc jsem začal upozorňovat na špatnou strukturu financí, respektive likviditu majetku,” popisuje Rydzyk.

„Většinou člověk zakládá společnost, protože má zaručeně ten nejlepší nápad a hledá finance na jeho realizaci. V tom se YD odlišuje od ostatních firem, protože my jsme na začátku stáli v opačné pozici. Naši klienti nám dávali k dispozici nižší jednotky miliard ročně a my jsme přemýšleli, kam je umisťovat. To vedlo k založení holdingu YD Capital, který si dával za cíl, abychom my i naši klienti věděli, do čeho směřují peníze,” dodává.

V rozhovoru se dozvíte také více o našem začínajícím fondu kvalifikovaných investorů YDeal Funds. Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Datový zdroj 4@400xa