PR v Estate&Business1600x1600

Pavel Rydzyk pro E&B: „Ve vybraných divizích jsme dosáhli neobvykle vyššího výnosu a hodnoty, než jsme plánovali.”

31 / 10 / 2023 / Aktuality
2 min. čtení

Jak se nám nyní daří akvírování developerských projektů, firem, ale také výnosových nemovitostí o několik desítek procent pod standardem trhu, o tom se dočtete v rozhovoru s předsedou představenstva YD Capital Pavlem Rydzykem v aktuálním vydání prestižního časopisu Estate&Business.

„Doba skýtá mnoho příležitostí a naše připravenost tomu nahrává. Bez kontextu však tyto dílčí úspěchy vypovídají velice málo o úspěšnosti naší skupiny jako celku. Až rok 2023 je pro nás na úrovni mateřské společnosti první konsolidovaný, respektive ekonomické výsledky separátně této entity nevypovídají o tom, jaký má skupina jako celek majetek (3,319 miliardy korun) či jaký oproti tomu stojí celkový dluh (2,614 miliardy korun). Jen kontext a objektivní ucelená fakta dávají prostor hodnotit. Racionálně a objektivně,” uvádí Rydzyk.

Dozvíte se i to, jak úspěšný byl pro nás poslední hodnocený rok 2022.

„V rámci YD Capital máme 2,732 miliardy korun v nemovitostní divizi, 0,369 miliardy korun v technologiích a zbylou část ve finanční divizi. Hodnoty aktiv bychom měli daleko vyšší, jsme však v trhu. Jen trh vám doopravdy řekne, jaká je ta správná tržní cena, tedy konkrétní hodnota, kterou v daný moment dostanete,” vysvětluje Rydzyk.

V rozhovoru zjistíte také to nejzajímavější z našich projektů v Česku i zahraničí.

„V Česku se nám daří nakupovat zajímavé pozemky pro komerční využití, například v oblasti logistiky. Stejně tak se daří nákup rezidenčních projektů, protože mnoho developerů se jich zbavuje pod cenou, neboť potřebují peníze. V Chorvatsku je pak tím nejvýznamnějším projekt Miris Garden, který je hodně rozlehlý a etapizovaný. Na tomto projektu se jako hlavní architekt podílí Martin Dudaško a uspořádali jsme v této souvislosti také mezinárodní studentskou soutěž Inspireli Croatia Competition,” prozrazuje Pavel.

Zajímá vás více? Přečtěte si celý rozhovor a zjistěte i to, do čeho s námi naši klienti investují, nebo jak těžíme z našeho širokého záběru služeb napříč oborem financí, nemovitostí i energetiky.

Datový zdroj 4@400xa