0H4A2072 (1)

Real Estate Forum Brno 2023: jsme hlavním partnerem

8 / 11 / 2023 / Aktuality
2 min. čtení

Jaký očekáváme vývoj cen nemovitostí v Jihomoravském kraji? Jsme svědky oživení poptávky na trhu, a je tak čas na opatrný optimismus?

A jaké trendy i příležitosti nám toto dění přináší?

To vše i mnohem více zaznělo na 5. ročníku realitní konference Real Estate Forum Brno 2023, kde v panelové diskusi vystoupil také generální ředitel YD Real Estate Lubomír Pecl spolu s dalšími odborníky v oblasti nemovitostí.

Lubomír Pecl zasedl v panelové diskusi Trendy a příležitosti realitního trhu 2023 společně s Prokopem Svobodou – majitelem Svoboda & Williams, Miroslavem Linhartem – vedoucím partnerem Deloitte a Petrem Vašinou – spoluvlastníkem českého ateliéru Siebert & Talaš. Pánové v panelové diskusi řešili nejen aktuální trendy realitního trhu, ale také příležitosti a došlo i na otázku, jak se Češi staví v současné době k nemovitostem. „My jako Češi chceme vlastnit nemovitosti, v nedávné studii na to kladně odpovědělo 80% dotázaných respondentů. Na tomto se nic nemění, předáváme si to z generace na generaci. Do pronájmu jdeme většinou jen z ekonomické nutnosti,“ řekl Pecl.

Aktuálnost tohoto trendu potvrdil i Prokop Svoboda, který doplnil, že ačkoliv přetrvává názor, že mladí chtějí žít bez závazků, ve skutečnosti je to již zmiňovaná ekonomická nutnost, na kterou musí mladí reagovat.

Moderace celého fóra se ujal Jiří Václavek. Vedle trendů v realitním odvětví se panelové diskuse věnovaly novému stavebnímu právu, velké téma napříč všemi diskusemi potom bylo ESG a udržitelná budoucnost realit.

„Hlavním partnerem Real Estate Forum 2023 jsme se stali již podruhé. Havel & Partners své forum povýšili na celorepublikovou úroveň, což dokazuje i účast špiček ve svých oborech v jednotlivých panelech. Jistě se příští rok zúčastníme opět,“ dodal tiskový mluvčí YD Capital Jiří Juránek.

Datový zdroj 4@400xa