Výročí 1600x1600 – 2

Oslavili jsme 4. výročí vzniku naší společnosti: Kam jsme se společně posunuli?

10 / 11 / 2023 / Aktuality
4 min. čtení

Co pro nás znamená být součástí YD, jak jsme se rozrostli a na co jsme na naši společnost nejvíce pyšní? Přečtěte si, jak uplynulé období hodnotí klíčoví představitelé YD předseda představenstva Pavel Rydzyk, místopředseda představenstva a ředitel YD Real Estate Lubomír Pecl a člen představenstva a obchodní ředitel Luboš Urban.

/ Které 3 věci se vám jako první vybaví, když se řekne YD?

PR: „YDentita, YDeální život, nadšení.“

LU: „Pavel Rydzyk, energie a náš výraz „YDeální.”

/ Co pro vás YD znamená a jak vám změnilo život?

PR: YD pro mě znamená poslání. Je to zážitek spoluvytvářet něco jedinečného, v co máte jasné opodstatnění a důvěru. Současně mi v hlavě jako první rezonovala zodpovědnost. Zodpovědnost dělat něco skutečného pro ostatní. To nejlepší prostředí pro život. Vytváření možností pro rozvoj jedinečných projektů, lidí a jejich talentů. Není to jednoduché, ale dává to smysl.

LP:Vzhledem k tomu, že jsem byl s Pavlem u vzniku myšlenky „YD” ještě několik měsíců předtím, než YD vůbec formálně vzniklo, znamená to pro mě velký osobní závazek v tom, abychom skutečně dostáli tomu, na čem je celá naše filozofie postavena, a to dávat smysl penězům, které nám lidé svěřují. A jsem přesvědčený, že se nám to zatím daří.”

/ Jak se YD za ty 4 roky rozrostlo nebo změnilo?

PR: Rozrostlo se neskutečně. Máme spoustu lidí a projektů. Sám se někdy pozastavuji nad tím, kolik jsme toho za tu „chvíli” už zvládli, a spousta je toho teprve před námi. Změny vidím také, přibylo mnoho pozitivního, především zkušenost a seniorita na patřičných místech. Vidím však i dobu, která nás učí žít jinak a bortí zažité vzorce.”

LP: „Změnilo se zejména v tom, že jsme k tomu „startupovému” nadšení přidali a stále přidáváme strukturu, pravidla a procesy. Což je při naší velikosti nezbytností. Zároveň ale považuji za nutné zachovat si ten počáteční „mindset”, dynamiku, houževnatost, sílu a drzost dělat věci jinak a rozbourávat tím zavedené stereotypy. Což za mě stále máme.”

LU: „Z 20 investičních specialistů a dvou kanceláří v Brně a v Praze jsme během 4 let vyrostli ve funkční holding s více než 30 společnostmi a téměř 4 stovkami spolupracujících kolegů, kteří se mohou opřít o „hmotu“ v hodnotě již téměř 4 mld. Kč.”

/ Na co jste na YD nejvíce pyšní?

PR: „Na to, kam jsme to společně dotáhli. Tolik výzev, které jsme překonali s jednoznačným nadšením a odhodláním pro věc. Ale tak jak úspěch nelze držet, lze jej však znovu a znovu dosahovat, tak i my jako společnost se musíme znovu a znovu vyznačovat touto vnitřní silou a odhodláním naplňovat společné cíle.”

LU: „Nejvíce pyšný jsem na to, jak skvěle jsme dokázali zvládnout naše první roky, které byly z pohledu trhu extrémně turbulentní, ať už se jednalo o covid, energetickou krizi, vysoké úrokové sazby, drahé hypotéky, propad realitního trhu, válku na Ukrajině apod.

Ale stanovení správné strategie našeho realitního portfolia spolu s ohromnou energií, která nás naštěstí dosud neopustila, hledáním nových a nových cest, jak překonávat překážky, a vědomou mírou k toleranci určitého rizika, jsme dokázali našimi prvními čtyřmi lety projít s výsledky, které za tak krátkou dobu na českém trhu již dlouho nikdo nedokázal.”

/ Co pro Vás znamená naše YDentita a hodnoty, které společnost utváří?

PR: Jsou to pro mě opravdu hodnoty v pravém slova smyslu. Skutečná firemní kultura znamená, že se z pouhých slov a hesel stávají zásady, které vidíte v chování a projevech okolo sebe. Je úžasné to pozorovat. Mám neskutečnou chuť a sílu každou věc, která tyto zásady odráží, podporovat. Stejně tak rovnat chování, které jde proti našemu vnitřnímu nastavení.”

LP: „Hodnoty jsou součástí veškerého našeho fungovaní. YDentitu považuji za základní stavební kámen, na kterém celé YD vzniklo, přestože tehdy se to ještě nejmenovalo YDentita. Tehdy tyto hodnoty reprezentovala malá skupina lidí, kteří cítili, že fungují se stejnou energií a touto energií firmu posouvají kupředu. V naší velikosti dnes je ale nezbytné hodnoty pojmenovávat a dále s nimi pracovat.

Datový zdroj 4@400xa