20230728_14-37-05-123

Náš projekt Miris Garden pomáhá nadaným studentům architektury nastartovat jejich kariéru

1 / 12 / 2023 / Aktuality
3 min. čtení

Umožnili jsme studentům architektury z celého světa podílet se na návrhu našeho prázdninového letoviska Miris Garden v Chorvatsku. Soutěž Inspireli Croatia Competition Miris Garden eviduje 240 přihlášených studentů a 163 architektonických návrhů z celého světa. Vítěze 6 kategorií jsme pozvali do Prahy na závěrečný workshop, kde tvořili finální návrhy pod vedením hlavního architekta projektu Martina Dudaška.

Objevte, co stojí za unikátním projektem, který nabídl talentovaným studentům architektury skvělou příležitost, jak nastartovat svou kariéru.

„Rozhodli jsme se, že naše soutěž musí být globální a musí skutečně studentům pomáhat se začátkem jejich kariéry,” vysvětluje zakladatel mezinárodní edukativní soutěže Inspireli Awards Karel Smejkal.

Předseda představenstva YD Capital Pavel Rydzyk dodává: „Máme obrovskou radost, že hodnoty jako je důvěra, spolutvůrcovství a partnerství mohou vznikat spojením jednotlivých generací nejenom v rámci České republiky, nebo Chorvatska, ale právě přesahem a spojením několika komunit.”

Soutěž Inspireli Croatia competition byla jedinečná hned z několika důvodů. Možnost se zapojit měli studenti z celého světa a vůbec poprvé se projektu účastnil také developer, kterým se stala naše společnost YD Capital. Studenti tak vytvářeli návrh reálného projektu Miris Garden.

„Miris Garden je výjimečný z několika důvodů. V prvé řadě je to jeho velikost, která čítá 150 tisíc metrů čtverečních. Za druhé je to náplň projektu: apartmány, hotel s třemi sty lůžky, nákupní centrum, marina s malými restauracemi, nové pláže a seawalky na pobřeží s místy pro barbecue a výhledy. Unikátní je také místo budoucího resortu, a to hlavně svojí polohou. Lokalita leží blízko Zadaru, kde je letiště, takže lze předpokládat, že půjde o velmi úspěšný projekt,“ prozrazuje hlavní architekt projektu Martin Dudaško.

Jak projekt popisují studenti, tedy vítězové jednotlivých kategorií?

„Inspireli vnímám jako opravdu zajímavý koncept. Představuje spojení lidí z celého světa, kteří se setkají na jednom místě a společně mohou pracovat na svých projektech. Naše návrhy hodnotili porotci s různým zaměřením, kteří nám dali skvělou zpětnou vazbu,” komentuje vítěz v kategorii „Privátní vily”, Jakub Hence.

„Soutěž nám mimo jiné přinesla hodnotné zkušenosti a skvělou příležitost seznámit se s lidmi z oboru a navázat tak nové kontakty, ze kterých můžeme těžit také v budoucnosti,” popisuje Tomáš Krajčovič, vítěz kategorie „Coastal zone & Marina.”

Vítězky kategorie „Komerční centrum”

Alma Sylejmani: „Díky soutěži jsme získali představu, jak může vypadat naše budoucnost ve spolupráci s dalšími architekty.”

Adissa Hajdari: „Za necelý týden jsme poznali řadu nových lidí, se kterými jsme měli možnost také spolupracovat, a to je opravdu skvělé.”

Besjana Ramadani: „Soutěž nám pomohla rozšířit znalosti, dozvědět se nové věci a poznat další zemi.”

INSPIRELI AWARDS je projekt určený pro studenty architektonických škol z celého světa. Letos se konal již po osmé a Inspireli Croatia competition – Miris Garden je pátou soutěží s konkrétním tématem. Soutěž disponuje již více než tisícovkou projektů a v porotě aktuálně zasedá přes 900 architektů z celého světa. V minulosti studenti tvořili například návrh české ambasády v Etiopii či novou podobu výbuchem zničeného přístavu v Bejrútu. V příštím roce budou soutěžit s novými návrhy Muzea přeživších holokaustu v továrně Oscara Schindlera, současně vzniká nová platforma na obnovu ukrajinských budov poškozených válkou.

Zhlédněte celý dokument pod odkazem níže a sledujte také web a sociální sítě našeho projektu, ať vám nic neunikne!

▶️ Web: www.mirisgarden.com

▶️ Instagram: @miris.garden

▶️ Facebook: @miris.garden

Soubory ke stažení

Datový zdroj 4@400xa