Moravák 1 1600x1600

YD Capital je novým vlastníkem budovy Moravské náměstí 8 v Brně

24 / 1 / 2024 / Aktuality
2 min. čtení

Významná administrativní budova v centru Brna představuje zajímavou výnosovou nemovitost v našem investičním portfoliu.

„Adresa Moravské náměstí 8 přesně zapadá do naší investiční strategie,“ komentuje akvizici Pavel Rydzyk, předseda představenstva YD Capital. „Zaměřujeme se na projekty v atraktivních lokalitách včetně regionálních center, které nám umožňují dosáhnout správného poměru výnosnosti a kvality,“ říká Rydzyk.

Obsazenost budovy, která v roce 2019 prošla významnou renovací, je dnes téměř stoprocentní. Prémioví nájemci jako Air Bank nebo Generali Česká pojišťovna budou využívat reprezentativní a moderní kanceláře v centru Brna i nadále.

„YD Capital touto akvizicí ukazuje svoji sílu i v aktuálně turbulentním ekonomickém prostředí,“ konstatuje Pavel Rydzyk a dodává: „Naše zkušenosti, důkladná analýza a finanční inženýrství nám umožňují využívat příležitosti jako je tato, kdy mnoho majitelů prodává za výhodnější ceny, což nám umožňuje dosahovat vysokých výnosů.“

Budova Moravské náměstí 8 se nachází naproti kostelu sv. Tomáše u nově zrekonstruovaného parku. Je skvěle dopravně dostupná a okolí nabízí ruch velkoměsta s obchody, restauracemi nebo vysokými školami. Autorem stavby je významný brněnský stavitel František Alois Dvořák. Původně nájemní dům získal administrativní podobu před sto lety. Dnes po mnoha inovacích nabízí 5 470 m2 celkové plochy s obchodním patrem v přízemí a pěti nadzemními patry.

„V následujících letech se zaměříme na další rozšíření našeho portfolia tak, abychom ho každých pět let mohli změnit. Každý projekt by měl být do pěti let připravený k dalšímu prodeji. Naše vize je jasná — chceme být lídrem v oblasti inovativních a udržitelných investic, které přinášejí hodnotu jak našim klientům, tak celé společnosti,“ uzavírá Pavel Rydzyk.

Datový zdroj 4@400xa