Winter Games Emil Open 1 1600x1600

Podpořili jsme V4 Winter Games Emil Open na Lipně

22 / 2 / 2024 / Aktuality
2 min. čtení

Hry V4 Winter Games Emil Open mají za sebou úspěšný 2. ročník a my máme obrovskou radost, že jsme s YD Capital mohli být u toho! Do Jihočeského kraje se koncem ledna sjelo přes 200 účastníků z 5 zemí. Handicapovaní sportovci poměřili své síly v paraalpském a běžeckém lyžování, snowboardingu a běhu na sněžnicích. 

V4 Winter Games Emil Open je projekt zimních her pro děti a mládež se zdravotním postižením. Soutěží se podle modifikovaných mezinárodních pravidel, která jsou uzpůsobena sportovní úrovni OPEN.

Druhý ročník zimních her se uskutečnil v Českých Budějovicích a ve Ski areálu Lipno. Své síly v něm změřili sportovci ze 4 zemí – Česka, Slovenska, Polska a Maďarska.

Čekaly nás hned dvě novinky. První z nich byl kemp parahokejistů. Jeho vedení se ujal generální manažer slovenského parahokeje Miro Dráb. Se svým týmem si pro hráče připravil jak trénink na ledové ploše, suchou přípravu, tak fyzio a teoretickou část. Druhou novinkou byla účast výpravy ze Special Olympics Albania. Ti přijeli o pár dní dříve, aby se prostřednictvím workshopů seznámili se zimními sporty. 

Středeční den zahájení v hotelu Clarion České Budějovice odstartoval tiskovou konferencí, na které jsme přivítali všechny účastníky. Poté jsme slavnostně představili sportovce v rámci zahajovacího ceremoniálu. Máme také velkou radost z historicky první Benefiční show Z očí do očí s Janem Krausem v Českých Budějovicích na podporu Nadačního fondu Emil, které se zúčastnilo bezmála 400 diváků.

Další dny už byly věnovány sportům ve Skiareálu Lipno a Hokejovém centru Pouzar. V závěru byli medailemi oceněni ti nejepší. Dekorování se zúčastnil Radek Sosna, člen sportovní komise rady Jihočeského kraje, Arnošt Petráček, ambasador Emil Open a paralympionik v plavání, Kateřina Neumannová, olympionička, Jiří Gruntorád, zástupce rodinného areálu Lipno a Pavel Zbožínek, prezident Emil Open.  Celkem jsme rozdali 25 sad medailí!

"V sobotu jsme se sportovci poznávali krásy Jihočeského kraje. Navštívili jsme například Státní zámek v Hluboké, ZOO, českobudějovickou radnici, také jsme se společně zúčastnili komentované prohlídky města České Budějovice," uvedl Pavel Zbožínek, prezident Emil Open.

Galerie

Datový zdroj 4@400xa