YdealCars 1600x1600 – 2

YDeal cars: naše investiční filozofie je vedena respektem k minulosti a vírou v budoucí hodnotu

29 / 2 / 2024 / Aktuality
2 min. čtení

Navázat nové kontakty z řad sběratelů i potenciálních investorů a získat přehled, jak se vyvíjí hodnota konkrétních modelů a jaký je aktuální trend investování do alternativních investic tohoto typu bylo základním posláním naší účasti na Rétromobile, výstavním autosalonu, který se věnuje investičním automobilovým veteránům a klasickým vozům, které mají sběratelský potenciál. Koná se každoročně v Paříži na exkluzivním výstavišti Porte de Versailles.

Letošní 48. ročník Rétromobile přinesl podnětné setkání s předními vystavovateli, jako jsou Mercedes Benz, Porsche, Škoda, Renault a mnoho dalších, a představil nám tak unikátní příležitost porozumět současným trendům na trhu s klasickými automobily. Zúčastnili jsme se rovněž aukcí, které jsou součástí této výstavy a jsou pořádány velkými aukčními domy s dlouholetou tradicí. Tyto aukce nejenže naznačují reálný stav trhu, ale také nám poskytují spolehlivý ukazatel hodnoty jednotlivých modelů, což je pro nás i naše investory klíčové.

V rámci výstavy jsme se setkali s řadou renomovaných prodejců, jako jsou Girardo & Co, Joe Macari nebo Kidston, kteří se specializují na prodej vysoce prestižních a sběratelských vozů s výjimečnou závodní historií. Tato setkání nejenže otevřela dveře k potenciálním budoucím obchodním vztahům, ale také nám poskytla hlubší porozumění pro nuance, které činí každé vozidlo jedinečným.

V rámci výstavy se vždy pořádají tři aukce velkých aukčních domů, které mají dlouholeté zkušenosti s aukčním prodejem klasických vozů a do aukcí přijímají pouze prověřené kusy, které mají vysoký prodejní potenciál. Navíc reálně dosažené ceny indikují skutečný stav trhu a lze je brát jako spolehlivý ukazatel reálné ceny jednotlivých modelů, při jednání s prodejci.

Naše účast na Rétromobile 2024 nám potvrdila, že investice do klasických vozidel je více než jen finančním rozhodnutím. Je to vášeň pro krásu, historii a technologii, která se promítá do každého modelu, který pečlivě vybíráme do našeho portfolia. Ať už se jedná o elegantní křivky youngtimerů, které stojí na prahu získání statusu veterána, nebo o vozidla v concours condition, jejichž restaurování vdechuje nový život historickým ikonám, naše investiční filozofie je vždy vedena respektem k minulosti a vírou v budoucí hodnotu.

Datový zdroj 4@400xa