Snímek obrazovky 2024-05-10 v 18.11.47

Pavel Rydzyk v rozhovoru pro televizi A11: Investiční myšlení jako životní přístup

10 / 5 / 2024 / Aktuality
2 min. čtení

V nedávném rozhovoru pro televizi A11 se Pavel Rydzyk, předseda představenstva investiční skupiny YD Capital, zaměřil na hlubší pochopení investičního myšlení. Podle jeho slov není investování pouze o penězích, ale představuje zásadní přístup k životu, který by měl být součástí výchovy již od mládí.

Když mluvíme o investicích, často se nám vybaví pouze obrazy burzy, akcií, nebo nemovitostí. Avšak skutečné investiční myšlení je mnohem širší. Je to o dlouhodobém přemýšlení, udržitelnosti a schopnosti rozhodovat se strategicky,” vysvětluje Pavel Rydzyk. Podle jeho názoru by každý mladý člověk měl rozvíjet dovednosti potřebné pro správné investiční rozhodování, které pak mohou pozitivně ovlivnit celou jeho budoucnost.

V rozhovoru Pavel zdůraznil, že investování by mělo být vnímáno jako základní dovednost, kterou je důležité vštěpovat dětem již od útlého věku. „Není to jen o tom, jak zvětšit svůj majetek, ale jak se stát odpovědnějším a prozíravějším v každodenním životě," říká Rydzyk.

Pavel Rydzyk dále vyzývá rodiče, aby přemýšleli o tom, jaké finanční a investiční lekce by chtěli, aby jejich děti získaly. „Je důležité, aby se děti naučily, že každá investice s sebou nese určité riziko, ale také příležitost. A že správným hodnocením těchto faktorů mohou v životě dosáhnout mnohem více," dodává.

Závěrem Pavel vyzdvihuje, že i dospělí by si měli neustále udržovat a rozvíjet své investiční dovednosti. Nabádá každého, aby přehodnotil svůj přístup k investování a zvážil, jaké změny by mohly vést k lepším a promyšlenějším investičním rozhodnutím.

Celý rozhovor s Pavlem Rydzykem naleznete pod odkazem zde.

Datový zdroj 4@400xa