PULSE_OSTRAVA_FALTEJSEK_398

YD Capital na konferenci PULSE: Inspirujeme budoucnost developmentu v ČR

16 / 5 / 2024 / Aktuality
2 min. čtení

V Ostravě, konkrétně v areálu Dolních Vítkovic, se 2. a 3. května uskutečnila jedinečná konference PULSE, která spojila obory developmentu, architektury, interiérového a produktového designu napříč pěti zeměmi střední Evropy: Česka, Polska, Maďarska, Rakouska a Slovenska.

Tato platforma nabídla atraktivní přednášky, diskuze, výstavy a expozice toho nejlepšího z jednotlivých zemí, ale především umožnila unikátní networking a best-practice sharing pro odborníky z celého regionu.

Skupina YD Capital se stala hrdým partnerem této konference a jejího úspěchu se aktivně účastnil ředitel YD Real Estate, Lubomír Pecl. Vystoupil v panelové diskusi na téma „(Ne)efektivita současného systému?” spolu s Milošem Kociánem z Penta Real Estate a Viktorem Jurčíkem z Explicit Invest. Diskusi v angličtině vedl známý moderátor Daniel Stach. Hlavními body diskuse byly povolovací a schvalovací procesy, srovnání administrativy developerské činnosti v České republice a zahraničí a možnosti zlepšení aktuálního stavu.

Lubomír Pecl zdůraznil, že by bylo pro samotný proces dobré, aby v něm nefigurovalo tolik subjektů. Podle něj je zjednodušení a zefektivnění povolovacích procesů klíčové pro zrychlení developerských projektů.

Diskuse přinesla zajímavé myšlenky i v tématu spolupráce architektů a developerů a odhalila, že celkový proces od první fáze předprojektové přípravy do doby dokončení stavby trvá i deset let.

Jsme součástí konference PULSE jako partner, protože je pro nás důležité mít možnost se podílet na zlepšení aktuální situace developmentu v České republice. Naše ideje a projekty, prezentované Lubomírem Peclem, usilují o to, aby se staly inspirací pro celý průmysl a nastavily nové standardy pro to, jak by realitní projekty měly být vedeny a spravovány.

Datový zdroj 4@400xa