Snímek obrazovky 2024-06-11 v 15.05.19

YD Capital podporuje historické a kulturní dědictví: Oslavili jsme 100. výročí narození Gustava Kruma

11 / 6 / 2024 / Aktuality
2 min. čtení

Jsme partnere významné události pro milovníky výtvarného umění a literatury. V Clam-Gallasově paláci jsme 23. 5. slavnostní vernisáží zahájili výstavu ke 100. výročí narození malíře a ilustrátora Gustava Kruma, kterou jste do včerejška mohli navštívit. Součástí vernisáže byl i slavnostní křest dvou nových obrazových publikací, které odhalují další výseče jeho rozsáhlé tvorby.

Gustava Kruma mnozí znají hlavně jako ilustrátora knih Karla Maye. Jeho výtvarná činnost byla ale mnohem rozsáhlejší. Výstava, kterou při příležitosti 100. výročí narození autora pořádá Muzeum města Prahy ve výstavních prostorách Clam-Gallasova paláce, proto nabízí průřez Krumovou volnou malířskou i grafickou tvorbou. Některé poklady ze soukromých sbírek jsou zde vystaveny vůbec poprvé.

Reprezentativní výstava Gustava Kruma, jednoho z nejvýznamnějších českých ilustrátorů druhé poloviny 20. století, byla zahájena slavnostní vernisáží spojenou s křtem dvou nových obrazových publikací. Titul Děti jeskyň mapuje složité osudy ilustrací ke stejnojmenné trilogii Aloise Tlučhoře (autorem textu je Milan Krejčí) a kniha V zajetí dřeva a kamene přináší zevrubný pohled na dosud nezpracovanou grafickou tvář Krumova díla (studii napsal Vladimír Prokop).

Naše investiční skupina YD Capital je hrdým partnerem této významné kulturní akce. Jako společnost podporujeme nejen ekonomický růst, ale také kulturní a historické hodnoty, které jsou nezbytné pro udržení a rozvoj naší společnosti. Partnerstvím při této vernisáži a křtu knih Gustava Kruma potvrzujeme náš závazek k podpoře umění a kultury.

Galerie

Datový zdroj 4@400xa