Milada V1

Polyfunkční dům Milada: Skloubení historie domů s potřebami dneška

17 / 4 / 2023 / Aktuality
2 min. čtení

Výstavba bytů a komerčních prostor v přízemí vytvoří z doposud zanedbaných domů na ulici Milady Horákové č. 17 a č. 19 místo pro život a podnikání a výrazně zlepší tvář této oblasti.

Stavebně jsme zatím provedli neodkladné zajištění fasády tak, aby nebyla ohrožena bezpečnost kolemjdoucích a zvýšil se komfort nájemců obchodních prostor. Aktuálně máme všechny dostupné obchodní prostory obsazeny nájemníky.

Developerský team pracuje na architektonické studii, probíhají jednání s dotčenými orgány, a řeší se statické posudky nemovitostí pro přípravu projektové dokumentace. „Našim cílem je skloubit historii domů s potřebami dneška. Protože obchodní prostory a kavárna či restaurace zde byly provozovány i historicky a jistě zde mají velký potenciál. Co se týče bytů, tak ve stávajících objektech byly byty pavlačové. Chtěli bychom na tuto tradici navázat, pavlače nám umožňují efektivní využití prostoru a dokonale propojují obytnou část s poměrně velkým zeleným vnitroblokem, ve kterém je plánována parková úprava s přirozeným zastíněním vyššími typy dřevin,” popisuje projekt Adam Truska, projektový vedoucí YD Real Estate.

V současné době modelujeme budoucí vzhled budov a už nyní můžeme prozradit, že multifunkční objekt nabídne kromě bytů s různými dispozicemi i rozsáhlé kancelářské a obchodní prostory. V podzemí budovy počítáme se dvěma patry parkovacích stání.

Zjistěte o projektu více na webu YD Real Estate.

Datový zdroj 4@400xa