EA 2022

Předání cen Estate Awards 2022

25 / 1 / 2023 / Aktuality
2 min. čtení

Cenu za Rekonstrukci roku předal Pavel Rydzyk v prostorách Gabriel Loci v Praze tvůrcům rekonstrukce pražského Cukrovarnického paláce. Rekonstrukce památkově chráněné budovy navrátila život Senovážnému náměstí a odborná porota vyhodnotila tento projekt jako naprostý nadstandard v dané kategorii. Zvláštní pozornost byla věnována původním historicky cenným dochovaným interiérům, které byly citlivě obnoveny a restaurovány. Porota ocenila projekt díky rozsahu, složitosti rekonstrukce a provozu v centru hlavního města. Developer se musel vyrovnat s památkovou ochranou budovy. Palác představuje unikátní konverzi bývalé administrativní budovy na luxusní hotel.

Na druhém místě se v kategorii Rekonstrukce roku umístila Kunsthalle Praha a na třetím místě skončil projekt The Mozart Prague. V porotě vedle Pavla Rydzyka usedli například Prokop Svoboda, majitel realitní společnosti Svoboda & Williams, Robert Sgariboldi, ředitel Industrial Agency JLL Czech Republic nebo Jan Kasl, předseda České komory architektů, který je zároveň předsedou poroty Estate Awards.

Soutěž Estate Awards je prestižní soutěží, která si letos odbyla svůj druhý ročník. Odborná porota včetně Pavla vybírala ze 49 staveb. Do soutěže se může přihlásit developer, který dokončil projekty v posledních dvou letech. Cukrovarnický palác kromě ceny Rekonstrukce roku získal také cenu Absolutního vítěze Estate Awards 2022. Gratulujeme a těšíme se jako partner na třetím ročníku.

Více se o výsledcích soutěže dozvíte zde: Výsledky Estate Awards 2022

Datový zdroj 4@400xa