Darovací šek 1600x1600

YD Capital & nadace Emil Open: Společně plníme sen nadějné paraplavkyni Alex Borské na její cestě na paralympiádu v Paříži

30 / 6 / 2023 / Aktuality
3 min. čtení

Společně s nadací Emil Open jsme zahájili 12. Evropské hry handicapované mládeže Emil Open. Tváří tohoto ročníku se stala ambiciózní paraplavkyně Alex, které předal předseda představenstva YD Capital Pavel Rydzyk šek na 54 836,- Kč. Jak peníze pomohou Alex na cestě za jejím snem?

 Emil Open je sportovně společenské setkání mladých lidí se zdravotním postižením. Koncept letních i zimních her je určen pro začínající mladé sportovce ve věku 10 až 26 let. Očekávaným počtem účastníků, mezinárodním pojetím a rozsahem sportovních aktivit, doprovodného a kulturního programu, představují evropské hry handicapované mládeže ojedinělou akci evropského formátu.

YD Capital se Emil Open letos účastní poprvé a rovnou jsme se zapojili i do charitativní podpory. Již třetím rokem napříč celým holdingem YDC organizujeme dobročinnou charitativní výzvu, která probíhá vždy v květnu a červnu. Předchozí dva ročníky, při kterých jsme společně běhaly pro dobrou věc, nesly název RUN YDC. Letos jsme kromě plavání zapojili i další disciplíny, jako plavání, cvičení, jízda na kolečkových bruslích či koloběžce a mnoho dalších. Společnými silami se nám s našimi partnery a kolegy podařilo vybrat nádhernou částku 54 836,- Kč, které jsme věnovali nadějné paraplavkyni Alex Borské, které peníze pomohu hradit přípravu na její vysněnou paralympiádu v Paříži a s ní související potřebné rehabilitace a fyzioterapie, bez kterých by to kvůli jejímu zdravotnímu stavu nešlo.

 Alex je usměvavá, energická, a přitom skromná dívka, se kterou se život rozhodně nemazlil. A právě přesto, nebo možná právě proto, je neuvěřitelně bojovná a empatická se srdcem na dlani.

Narodila se se svou sestrou Emou v 32. týdnu s mnohočetnými vývojovými vadami pohybového aparátu. Její sestra bohužel svůj boj o život po několika hodinách prohrála. Alex má rozštěp páteře, vrozenou vadu pánve a kyčle, parézu levé nohy (nefunkční svaly, kotník, koleno, včetně necitlivosti celé levé dolní končetiny) a k tomu přidružené pohybové omezení svalů trupu a zad na levé straně.

Od narození je ale velkou bojovnicí. Celý život je zvyklá pravidelně cvičit, rehabilitovat a nevzdávat se. Miluje sport. Chtěla být baletkou, ale jediné, co ze začátku mohla dělat, bylo plavání. A voda se postupně stala jejím živlem.

Poslední měsíce se u Alex nesly ve znamení přípravy na EPYG (Evropské paralympijské hry mládeže) 2022 ve Finsku, kde zároveň před závody absolvovala mezinárodní kvalifikaci. 27. července odjíždí na mistrovství světa v Manchestru a také se již podařilo kvalifikovat na vysněné letní paralympijské hry 2024 v Paříži.

Máme obrovskou radost, že můžeme podpořit někoho tak výjimečného, jako je právě Alex, která si od nás všech vysloužila upřímný obdiv, a to nejen svým talentem, ale především odhodláním jít si za svým snem.

Moc děkujeme všem našim kolegům i partnerům, kteří se s námi do výzvy zapojili. Alex přejeme hodně štěstí a mnoho dalších úspěchů.

Datový zdroj 4@400xa