IMG_0949

Prodej unikátního pozemku na pražském Petříně

22 / 1 / 2022 / Aktuality
2 min. čtení

Zprostředkovali jsme koupi zcela unikátního stavebního pozemku na pražském Petříně, v zahradách Kinského s nádherným výhledem na Prahu, kde na základech domu vznikne rodinná vila. Pojďte s námi exkluzivně nahlédnout na příležitost, která se makléři naskytne jen zřídka.

Revitalizace objektu

Objekt se nachází v komplexu Zahrady Kinských na místě původní viniční usedlosti později upravené na byt správce a následně na byty. Urbanistické řešení tvarově i umístěním odpovídá původní stavbě a zůstává tak zachováno. Objekt je také napojen na stávající areálové komunikace a jeho obytná funkce také zůstává.

Technické specifikace

Účelem stavby je rodinný dům s celkovou užitnou plochou o výměře 479 m2 se dvěmi nadzemními podlažími plus podkroví a jedním podzemním podlažím a venkovním stáním.

Stavební pozemek

Pozemek se nachází v ochranném pásmu pražské památkové rezervace v památkové zóně Smíchov v evropsky významné lokalitě Praha Petřín. Objekt je také spolu s letohrádkem Kinských a všemi zděnými objekty v zahradě zapsán v seznamu nemovitých kulturních památek.

Současný stav

Zahrada Kinských prochází od roku 1998 celkovou rekonstrukcí. Došlo ke stavebním úpravám na většině prvků zahrady - komunikace, schodiště, opěrné stěny a oplocení, kanalizace, vodní prvky, parkové osvětlení a drobné zahradní architektury.

Celá zahrada je památkově chráněna.

Navržené dispozice

Přístupová cesta na severní straně se nachází v nejvyšším místě pozemku. Nástup do objektu je proto umístěn ve výškové úrovni podkroví. Na střeše sníženého objemu je počítáno s parkovacím místem pro osobní automobil.

Ve druhém nadzemním podlaží je navržena kuchyň, jídelna, obývací pokoj a sociální zařízení. V prvním nadzemním podlaží se nachází klidová část domu, ve které jsou navrženy 3 dětské pokoje a ložnice. V suterénu je umístěno technologické zázemí objektu a společenská místnost i vinotéka.

Datový zdroj 4@400xa