Kongres 4

Kongres YD

30 / 3 / 2022 / Aktuality
4 min. čtení

YDeální spojení začíná u nás, partnerů a kolegů, kteří společně tvoříme unikátní celek YD. A jak to vypadá, když se setkáme na jednom místě?

Úplně poprvé jsme si v rámci celofiremní akce vyzkoušeli formát kongresu a musíme říct, že se to opravdu povedlo. Přivítali jsme nové hosty, kteří otevřeli zajímavá témata, jako mezinárodní politická ekonomie či oblast bezpečnosti. Mezi účinkujícími nechyběli ani naši kolegové a stálí partneři, kteří nás opět obohatili a inspirovali svým vhledem a přístupem k oblastem výkonného managementu, akvizic, nebo seberozvoje, a to i v oblasti budování vlastní značky. Pojďte se s námi podívat, jak celý den probíhal.

/ YDeální spojení

Celou akci, jako již tradičně, odstartovali předseda představenstva Pavel Rydzyk spolu s obchodním ředitelem YDC, Lubošem Urbanem. A proč právě tématem YDeální spojení? Naše jednotlivé společnosti rostou vedle sebe, zároveň se ale vyvíjejí společně. Každá z nich funguje i samostatně, ale při jejich spolupráci na konkrétních projektech dokážeme zavedené postupy i limity v daných oborech neustále posouvat. Máme tak možnost využít veškerých těchto synergií a dávat díky nim penězům smysl.

/ Geopolitická i bezpečnostní situace optikou odborníků

Poprvé jsme na jedné z našich firemních akcí přivítali hosty z oborů, jako je mezinárodní politická ekonomie a bezpečnost. V rámci společné části nás Oldřich Krpec z katedry Mezinárodních vztahů Masarykovi univerzity v Brně seznámil s aktuální geopolitickou a ekonomickou situací v závislosti na aktuálním světovém dění. Podrobněji na něj ve své prezentaci navázal Martin Laryš, který se zaměřuje konkrétně na post-sovětský prostor, a který nám umožnil podrobný vhled na dění ve východní Evropě po ruské invazi na Ukrajinu i jeho důsledky.

/ Když to dává na první dobrou smysl

Akviziční proces na příkladech nám představil Petr Procházka, se kterým jsme měli možnost nahlédnout na celý postup při výběru a posuzování jednotlivých investičních příležitostí, kterými se následně zabýváme.

/ Co je největší touhou každého člověka?

Partner a mentální kouč Radim Valigura nás učí, jak s energií pracovat co nejefektivněji. Tentokrát jsme se bavili o tom, jak si díky správnému nasměrování naší energie i pozornosti udržet tolik kontrolu nad životem, po které všichni tolik toužíme.

/ Budujte svou osobní značku

Marketingový ředitel Jiří Juránek nás zavedl do světa sociálních sítí a sebeprezentace. Probrali jsme, jak se úspěšně prezentovat na sociálních sítích i mimo ně a závěr byl jasný. Každý z nás je jedinečný originál. Proto i tady platí, že autenticita a důvěra jsou klíčovými hodnotami.

/ Rok 2022 jako bod zlomu

Globální stratég a ekonom Roman Chlupatý a investiční bankéř Tomas Michálek jsou špičkami ve svém oboru. Dlouhodobě s námi sdílí své zkušenosti a znalosti z oblasti trhu a investic. Umožnili nám svým odborným okem nahlédnout na aktuální dění i to, co lze od ekonomiky očekávat v tomto roce. Poradili nám i to, jak bychom se jako investoři měli při rozhodování chovat, aby naše krátkodobé emoce neovlivnily naši dlouhodobou důvěru v kapitálové trhy.

/ Jak udělat z milionové firmy miliardovou?

Výkonný ředitel YDC Marek Zouvala se s námi podělil o své více než 20leté zkušenosti a poznatky z maloobchodního businessu v oblastech výkonného řízení i maximalizace výkonu. Ukázal nám, co pro něj znamená výkonný management v praxi. A jaké jsou podle Marka základní předpoklady úspěchu? Vždy je to o lidech, které si k sobě zvolíte, protože jak říká Marek: „miliardu nikdy nevyděláte sami.”

/ Dlouhodobý úspěch. Nekonečná hra?

Svojí účastí nás opět poctila i Renata Mrázová, Chief People Officer Home Credit (https://bit.ly/Renata_Mrazova), se kterou jsme měli opět možnost pohlédnout sami na sebe i to, jak vnímáme svět kolem nás. Je náš pohled na svět optikou úspěchů, nezdarů, vítězů a poražených správný? Uvedli jsme si mnoho příkladů od války ve Vietnamu až po současnou krizi na východě. A co z toho vyplývá? Odpovědí vždy bude to, jak danou situaci vnímáme my sami. Co jeden vnímá jako prohru může být pro druhého vítězstvím.

/ Svoboda bez pravidel neexistuje

Nezapomenutelnou atmosféru ještě více umocnila závěrečná diskuse na téma Svoboda bez pravidel neexistuje. V roli moderátora exceloval náš partner a kouč Marian Jelínek, který současně vyzpovídal Pavla Rydzyka, Renatu Mrázovou, Luboše Urbana, Marka Zouvalu a obchodního ředitele YD Home Michala Nadě. Kombinace těchto účastníků byla opravdu perfektně zvolená. Dozvěděli jsme se, jak oni sami vnímají svobodu jako takovou i povinnosti, které s sebou přináší. V závěru se nám svěřili, co bylo pro každého z nich zlomové na cestě k úspěchu, která pro nikoho nebyla snadná.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem hostům i účastníkům za skvělou atmosféru i podněty, díky kterým tento den přinesl maximum toho, co nám přinést mohl a těšíme se na další skvělá setkání.

Datový zdroj 4@400xa